Amerykański admirał na Bliskim Wschodzie ostrzega przed rosnącym zagrożeniem ze strony Iranu

Iran posiada ulepszone i niebezpieczne systemy uzbrojenia, które dają Teheranowi możliwość zagrażania niektórym najważniejszym drogom wodnym na świecie, zgodnie z opinią czołowego amerykańskiego admirałem na Bliskim Wschodzie.

“Mają rosnącą zdolność w zakresie pocisków samosterujących, mają coraz większe możliwości w rakietach balistycznych, mają coraz większe możliwości w systemach bezzałogowych, wszystkie te rzeczy, które oglądamy, są obraźliwe i destabilizują w naturze”, Vice Adm. James Malloy , dowódca Dowództwa Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, powiedział w środę niewielkiej grupie dziennikarzy w Bahrajnie.

Bezzałogowe systemy powierzchni, które mogą obejmować statki wybuchowe zaprojektowane do atakowania statków wroga.

Wojsko irańskie posiada również zaawansowane miny morskie, w tym warianty akustyczne i magnetyczne, a amerykański oficer obrony mówi CNN, broń, która może stanowić poważne zagrożenie dla ruchu morskiego. Ponadto zaawansowany system obrony powietrznej Iranu, w tym system rakietowy S-300, wywołał rosnące obawy, że w ciągu pięciu lat Stany Zjednoczone będą musiały zasadniczo zmienić sposób działania w kluczowych dla regionu szlakach wodnych, urzędnik.

Starszy oficer wojskowy powiedział, że wojsko stara się unikać otwartego konfliktu z Iranem i opiera się na presji ekonomicznej i dyplomatycznej. Jednak dowódcy wojskowi uważają, że Bolton jest bardziej zdecydowany i ma “skłonność” do działania w Zatoce, powiedział urzędnik ..

Malloy Oskarżył Iran o “przemyt broni, broni, pocisków”, dodając, że “widzieliśmy ich rękę w Morzu Czerwonym z bezzałogowymi systemami – powietrznymi i powierzchniowymi – więc widzieliśmy, jak wykorzystują morski transport, destabilizując kraje, które mogą naciskać na tę wizję. ”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *