B- 52 przyleciały z USA do UK – bębny wojny coraz głośniejsze.

Obecne rozmieszczenie B-52 ma miejsce w okresie zwiększonego napięcia między Waszyngtonem a Moskwą. Upadek porozumienia w sprawie kontroli zbrojeń z okresu zimnej wojny – traktatu o siłach nuklearnych o średnim zasięgu – wywołał wyścig zbrojeń i doprowadził do groźnej retoryki ze strony Rosji.

Amerykańskie siły powietrzne B-52 są bombowcami zdolnymi do przenoszenia ładunków broni konwencjonalnej i nuklearnej. Jako najdłużej działający bombowiec w Ameryce, samoloty te latają od ponad sześciu dekad. Oczekuje się, że będą nadal latać, ponieważ serwis będzie ulepszał te samoloty, aby nie tylko utrzymać je w walce, ale i uczynić je bardziej śmiercionośnymi niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Przed wylądowaniem w bazie Wielkiej Brytanii amerykańskie bombowce B-52 wykonały hipotetyczny atak na cele znajdujące się w Obwodzie Kaliningradzkim. Samoloty znajdowały się nad Morzem Bałtyckim mniej więcej na wysokości kurortu wakacyjnego Łeba.

 

 

B-52 były również aktywne w na Pacyfiku w tym miesiącu, przelatując przez sporne Morze Południowochińskie dwa razy w ciągu dziesięciu dni. Te rutynowe loty zazwyczaj pogarszają sytuację w Chinach, ponieważ mają one pokazać, że USA nie uznają rozległych roszczeń Chin; Chiny nazywają loty „prowokacyjnymi”.

 

Prezydent Trump kreujący się na osobę prawicową, a więc rzekomo biblijną prowadzi wiele konfliktów zaprzeczających swojej wierze.

 

Samoloty B -52 maja zasięg 14 000km.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *