BYLI AGENCI MOSSADU ZAŁOŻYLI FIRMĘ, KTÓRA KIEROWAŁA KAMPANIĄ CLINTON

Grupa Psy-Group wzięła również udział w promowaniu zwolenników Bernie Sanders przeciwko kandydatowi Demokratycznej Hillary Clinton na Facebooku podczas wyborów w 2016 roku

Grupa Psy-Group wzięła również udział w obróceniu fanów Bernie Sanders przeciwko kandydatowi Demokratycznej Hillary Clinton za pomocą Facebooka podczas wyborów w 2016 r., Jak poinformował w “Mossad for Hire”, opublikowanym w tym tygodniu przez Adama Entousa i Ronana Farrowa.

Artykuł koncentruje się na niewielkiej kampanii firmy mającej wpływ na wybory w sprawie odwołania na pokładzie szpitala w małym kalifornijskim miasteczku. Jednak największą ambicją Psy-Group było wejście na amerykański rynek wyborczy, jak wynika z raportu.

Podczas wyścigu prezydenckiego w 2016 r . Firma zmobilizowała członków zespołu kampanii Donalda Trumpa do wpływu na wyniki. Stanowiska przyciągnęły uwagę FBI, według raportu, prowadzącego specjalnego doradcę Roberta Muellera do zbadania działalności firmy w ramach śledztwa w sprawie rosyjskiej ingerencji w wyborach i innych spraw.

Artykuł opisywał również operację o kodzie o nazwie Project Butterfly, finansowaną w wysokości 2,5 miliona dolarów według tego, co nowojorczyk nazwał “bogatymi żydowsko-amerykańskimi darczyńcami”. Projekt, którego celem było 10 kampusów uniwersyteckich, wystartował w lutym 2016 roku.

Celem artykułu “Butterfly”, przytaczanego w dokumencie firmy z 2017 roku, było “zdestabilizowanie i rozbicie ruchów antyizraelskich od wewnątrz”. Funkcjonariusze Psy-Group przeszukiwali internet, w tym media społecznościowe, pod kątem obraźliwych informacji o działaczach wspierających Bojkot, Ruch Divestment i Sankcji skierowanych do Izraela i opublikowano w Internecie przy użyciu fałszywych tożsamości i stron internetowych, których nie można powiązać z firmą.

Grupa Psy-Group została zamknięta w lutym 2018 roku, tak jak zespół Muellera zaczął kwestionować pracowników, zgodnie z raportem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *