Niebezpieczna dla dzieci gra „Momo Challenge”.

Czym jest Momo Challenge ?

” Momo Challenge ” to domniemana forma cyberprzemocy, która rozprzestrzenia się za pośrednictwem mediów społecznościowych i telefonów komórkowych , kierując reklamy na dzieci i młodzież. Gdy użytkownicy telefonów są zachęcani do skontaktowania się z użytkownikiem o nazwie Momo, otrzymają oni groźby od użytkownika i zostaną poproszeni o wykonanie serii niebezpiecznych zadań.

Ta przerażająca lalka ma wybałuszone oczy, ciemne, sznurowane włosy i groźny uśmieszek. Zdecydowanie przypomina bardziej demona niż lalkę dla dzieci.

Lyn Dixon z Edynburga w Szkocji powiedziała serwisowi Daily Express, że   jej ośmioletni syn szukał ostatnio w serwisie YouTube, gdy osławiona postać “Momo” pojawiła się na ekranie. 

Odkąd Dixon zobaczył ten klip, jej syn bał się ciemności i nie radzi sobie z samotnością przez dłuższy czas. Na szczęście jednak powiedział swojej matce o figurze “Momo” i towarzyszącym jej wyzwaniu (challengeu).

“Pokazał mi obraz twarzy na moim telefonie i powiedział, że kazała mu wejść do szuflady kuchennej i wyjąć nóż i włożyć go sobie do szyi” – wspomina Dixon. “Powiedzieliśmy mu, że to ładunek śmieci, a tam są źli ludzie, którzy robią złe rzeczy, ale to jest przerażające – naprawdę przerażające.”

Po obejrzeniu filmu młody chłopak, który korzystał z telefonu komórkowego z internetowymi osłonami, był tak przerażony, że nie spał we własnym łóżku i nie chodził na górę sam, ponieważ było zbyt ciemno.

Dixon skontaktowała się z administratorami w szkole jej syna, prosząc nauczycieli, aby dali uczniom lekcję korzystania z Internetu i bezpieczeństwa.

Rzecznik Brytyjskiego Krajowego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Dzieci (NSPCC) powiedział Expressowi, że rodzicom może być trudno śledzić wszystko, co ich dzieci mają w Internecie, ponieważ technologie ciągle się rozwijają i rozwijają.

Duże firmy przyciągają reklamy z YouTube po tym, jak Blogger twierdzi, że “Pedałowy pierścień pedofilski” hostuje hosty

“Dlatego ważne jest, aby rodzice regularnie rozmawiali ze swoimi dziećmi o tych aplikacjach i grach oraz o potencjalnych zagrożeniach, na jakie mogą być narażeni” – powiedział rzecznik.

Policja w Irlandii Północnej również ostrzegła rodziców, zachęcając ich, aby byli czujni, jeśli chodzi o wyzwanie “Momo”.

W poście na Facebooku Departament Policji Craigavon ​​poinformował, że wyzwanie jest obsługiwane “przez hakerów, którzy szukają osobistych informacji”. “Niebezpieczeństwo polega na tym, że Twoje dziecko czuje presję, aby postępować zgodnie z poleceniami dowolnej aplikacji poprzez” wyzwania “lub presję rówieśniczą na czatach i tym podobne – czytamy w oświadczeniu. “Bez względu na to, kto za tym stoi, nie ma wątpliwości, że przesyłane treści są przerażające”. Kiedy zaczął się ten trend? Niepokojąca gra wzbudziła międzynarodową uwagę we wrześniu 2018 r., Gdy dwoje kolumbijskich dzieci popełniło samobójstwo po wzięciu udziału w wyzwaniu “Momo”. W ciągu 48 godzin jedna po drugiej 12-letnia dziewczynka i 15-letni chłopiec oderali sobie życie po graniu w grę, którą odkryli dzięki narzędziu komunikacyjnemu WhatsApp na Facebooku. Chora i zakręcona “gra” zawiera szereg wyzwań, które kończą się odważeniem dzieci do odebrania sobie życia. Ohydna postać “Momo” została po raz pierwszy zaprojektowana przez japońską firmę Link Factory. Marka zaprzeczyła jakiemukolwiek zaangażowaniu w tworzenie lub dystrybucję nikczemnej gry.

Rodzice nie wiedzą, jakie zagrożenie duchowe niesie gra, w która graja ich dzieci.

Jedną stroną medalu jest zagrożenie płynące z gier i aplikacji, ale drugą kwestią jest znak zapytania kto stoi za tak bardzo deprawującymi grami? Kto chce niszczyć dzieci? Kto chce promować demony? Co za organizacje i grupy stoją za promocją satanizmu?

To co się dzieje na świecie to są istotnie czasy ostateczne, tuż przed przyjściem Jezusa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *