Olbrzymi podwodny Jezus przyciąga setki ludzi do zamarzniętego jeziora Michigan

Wielu nie wie, że w jeziorze Michigan znajduje się jedyny podwodny krucyfiks. I po raz pierwszy od kilku lat jest widoczny publicznie.

11-metrowy posąg, na którym przymocowana jest figura Jezusa Chrystusa o długości 5 stóp i 5 cali , znajduje się około 260 metrów od brzegu miasta Petoskey w północnym Michigan .
W sobotę setki ludzi czekało na mrozie, aby dostrzec krucyfiks przez dziurę wyrzeźbioną w pięciu stopach lodu, poniżej 22 stóp wody, raporty WPBN .

Historia ostatecznego miejsca spoczynku posągu na dnie jeziora Michigan sięga roku 1956, kiedy to 15-letni farmer zmarł w wypadku we wschodnim mieście Bad Axe, zgodnie z wydaniem wewnętrznym. Jego rodzina postanowiła kupić krucyfiks z Włoch o wartości 1850 funtów za 2500 dolarów, aby upamiętnić go. Kiedy jednak przybył, rodzina odmówiła, ponieważ krzyż pękł podczas transportu.
Krzyż w 1962 r. skierował się na północ do zatoki Little Traverse Bay, niedaleko Petoskey,.

Ostatecznie stał się znany jako symbol pamięci o wszystkich, którzy stracili życie na morzu.
Pierwsze publiczne obejrzenie krucyfiksu odbyło się w 2015 r., Kiedy rekordowa liczba 2021 osób czekała w kolejce, aby zobaczyć historyczny punkt orientacyjny. Jednak ze względu na warunki pogodowe nie było wystarczająco bezpieczne, aby tłumy wróciły i odwiedzały go do ostatniego weekendu.

 

Część osób uważa to zjawisko za symbol czasów ostatecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *